• Elvis

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • As I Lay Asleep

  • Black Widow

  • In the Heights

    ★★½

  • Cruella

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

  • Uncanny Valley

  • October Rumbles

    ★★★

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • Coming Out

  • s01e03

  • Epitaph to the Disaster

    ★★½

  • Smiling Friends

  • Inventing the Future

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • log 2

  • Hillary

    ½

  • Wave Sounds

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Guardians of Life

  • Chris Watts: Confessions of a Killer

    ★★

  • Stolen by My Mother: The Kamiyah Mobley Story

    ★★

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • First Snow of 2020

  • A Bicycle Ride In A Walmart

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Image Makers: The Adventures of America's Pioneer Cinematographers

  • Science Without Substance

    ★★★½

  • The College Admissions Scandal

    ★½

  • Gemini Man

    ★★★½

  • AI

  • Tall Girl

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Munchausen By Internet

  • The Movies

  • log 0

    ★★★½

  • Evangelion the Movie AVANT 1: 0706 Version

  • Surrender

    ★★★

  • Anima

    ★★

  • Above the Rain

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Cans Without Labels

    ★½

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Psycho Granny

  • The Boy Who Cried Nazi

    ½

  • Psycho Stripper

    ★★½

  • Dying for a Baby

  • A Dog's Journey

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Before Your Eyes

  • We Are Columbine

    ★★½

  • Little

    ★★½

  • The Act

  • Spider-Ham: Caught in a Ham

    ★★

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★