Addison has logged 29 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Corner in Wheat

A Corner in Wheat

1909
×
★★★★
Edit this entry  
30
Prelude 7

Prelude 7

1996
×
★★½
Edit this entry  
30
Île d'Ouessant

Île d'Ouessant

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
She-Man: A Story of Fixation

She-Man: A Story of Fixation

1967
×
★★
Edit this entry  
30
moon blink

moon blink

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Exquisite Hour

The Exquisite Hour

1989
×
★★½
Edit this entry  
29
Way Down East

Way Down East

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Vineyard IV

Vineyard IV

1968
×
★★★
Edit this entry  
28
Bezhin Meadow: Sequences from an Unfinished Film

Bezhin Meadow: Sequences from an Unfinished Film

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Chakra

Chakra

1972
×
★★★
Edit this entry  
24
Little

Little

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
7362

7362

1967
×
★★★
Edit this entry  
14
Sweet Love Remembered

Sweet Love Remembered

1980
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Laughing Target

Laughing Target

1987
×
★★½
Edit this entry  
14
Beacon

Beacon

2002
×
★★½
Edit this entry  
09
The Iceman and the Psychiatrist

The Iceman and the Psychiatrist

2004
×
★★★
Edit this entry  
09
Horse Money

Horse Money

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Leaden Echo and the Golden Echo

The Leaden Echo and the Golden Echo

1955
×
★★½
Edit this entry  
09
Silver Surfer

Silver Surfer

1972
×
Edit this entry  
09
Not Even Nothing Can Be Free of Ghosts

Not Even Nothing Can Be Free of Ghosts

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Pensão Globo

Pensão Globo

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Pond and Waterfall

Pond and Waterfall

1982
×
★★½
Edit this entry  
06
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
★★★½
Edit this entry  
06
Stadt in Flammen

Stadt in Flammen

1984
×
★★★
Edit this entry  
03
I Hope I'm Loud When I'm Dead

I Hope I'm Loud When I'm Dead

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
It has to be lived once and dreamed twice

It has to be lived once and dreamed twice

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry