Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★½
Edit this entry  
23
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
El Topo

El Topo

1970
×
★★★
Edit this entry  
30
Nimic

Nimic

2019
×
Edit this entry  
20
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Dirties

The Dirties

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
It Follows

It Follows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
10
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★
Edit this entry  
24
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Edit this entry  
08
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
05
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
Before the Devil Knows You're Dead

Before the Devil Knows You're Dead

2007
×
★★★★
Edit this entry  
24
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Edit this entry  
23
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
The Last Dance

The Last Dance

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
19
Life Overtakes Me

Life Overtakes Me

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Edit this entry  
22
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
My Masterpiece

My Masterpiece

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★★
Edit this entry  
14
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Porno para principiantes

Porno para principiantes

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
The Heist of the Century

The Heist of the Century

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★
Edit this entry  
22
Heroic Losers

Heroic Losers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Split

Split

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Batman & Bill

Batman & Bill

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★½
Edit this entry