• Halftime

  • Hustle

  • Fire Island

  • Crimes of the Future

  • The Northman

  • X

  • Everything Everywhere All at Once

  • I Want You Back

  • Marry Me

  • Cha Cha Real Smooth

  • Good Luck to You, Leo Grande

  • Emergency

  • Fresh

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

  • Being the Ricardos

  • Don't Look Up

  • The Hating Game

  • Nightmare Alley

  • West Side Story

  • Licorice Pizza

  • House of Gucci

  • tick, tick...BOOM!

  • Love Hard

  • Encanto

  • The Rescue

  • Venom: Let There Be Carnage

  • Outlaws

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Last Duel

  • Happening

    ★★★★★

  • Last Night in Soho

  • Procession

    ★★★★★

  • The Lost Daughter

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Belfast

  • The Hand of God

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • King Richard

  • Parallel Mothers

  • He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★★

  • The Windshield Wiper

  • Titane

    ★★★★★

  • On My Mind

  • The Worst Person in the World

  • The Velvet Underground

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Ascension

  • The Queen of Basketball

  • In the Heights

  • Three Songs for Benazir

  • Plan B

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Audible

  • The Mitchells vs. The Machines

  • I'm Your Man

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • All Light, Everywhere

  • Affairs of the Art

  • Homeroom

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

  • Flee

    ★★★★★