Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Grace Jones: Bloodlight and Bami

Grace Jones: Bloodlight and Bami

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Exotica

Exotica

1994
×
★★★½
Edit this entry  
26
Italian Spiderman

Italian Spiderman

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
Nadja

Nadja

1994
×
★★½
Edit this entry  
23
California Split

California Split

1974
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Savage Three

Savage Three

1975
×
★★★
Edit this entry  
29
David Bowie - Sound and Vision

David Bowie - Sound and Vision

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
The Ninth Configuration

The Ninth Configuration

1980
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
Edit this entry  
17
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Edit this entry  
02
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★★
Edit this entry  
31
Sick: The Life and Death of Bob Flanagan, Supermasochist

Sick: The Life and Death of Bob Flanagan, Supermasochist

1997
×
★★★
Edit this entry  
20
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Edit this entry  
20
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Edit this entry  
17
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Possessor

Possessor

2020
×
★★
Edit this entry  
10
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★
Edit this entry  
06
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Legend of the Holy Drinker

The Legend of the Holy Drinker

1988
×
★★★★
Edit this entry  
02
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Edit this entry  
01
Disorder

Disorder

1986
×
★½
Edit this entry  
27
Small Potatoes: Who Killed the USFL?

Small Potatoes: Who Killed the USFL?

2009
×
Edit this entry  
27
Kings Ransom

Kings Ransom

2009
×
Edit this entry  
23
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Edit this entry  
21
Dodes'ka-den

Dodes'ka-den

1970
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★
Edit this entry  
19
The Eel

The Eel

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Fugitive Kind

The Fugitive Kind

1960
×
★★★½
Edit this entry  
16
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fat City

Fat City

1972
×
★★★
Edit this entry  
11
Zappa

Zappa

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Twilight's Last Gleaming

Twilight's Last Gleaming

1977
×
★★★
Edit this entry  
08
State of Siege

State of Siege

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Hands of Steel

Hands of Steel

1986
×
★★
Edit this entry  
08
Renaissance

Renaissance

2006
×
★½
Edit this entry  
07
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Husbands

Husbands

1970
×
★★★
Edit this entry  
04
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Edit this entry  
02
Mulholland Falls

Mulholland Falls

1996
×
Edit this entry  
29
Lola

Lola

1981
×
★★★★
Edit this entry