• Wicked

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Batman

    ★★★★

  • Pam & Tommy

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • The King's Man

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Licorice Pizza

  • The Beatles: Get Back

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

  • Eternals

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Dune

  • Spencer

  • The Power of the Dog

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Drive My Car

  • The Worst Person in the World

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

  • Dr. Bird's Advice for Sad Poets

  • Death to 2020

  • Wonder Woman 1984

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Happiest Season

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Love and Monsters

  • Soul

  • Freaky

  • The Trial of the Chicago 7

  • Another Round

  • The Devil All the Time

  • Nomadland

  • Pieces of a Woman

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Project Power

  • An American Pickle

    ★★½

  • Greenland

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★★

  • Irresistible

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • Da 5 Bloods

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Dating Amber

  • Scoob!

    ★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

  • The Half of It

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

  • Stargirl

    ★★★

  • Spenser Confidential

  • The Way Back

  • The Invisible Man

  • Onward