Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Harvesters

The Harvesters

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
The Unseen

The Unseen

2023
×
★★½
Edit this entry  
20
High Tension

High Tension

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
December

December

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Sanctuary

Sanctuary

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Strays

The Strays

2023
×
★★½
Edit this entry  
10
Sleep Call

Sleep Call

2023
×
★★★½
Edit this entry  
03
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Taylor Swift: The Eras Tour

Taylor Swift: The Eras Tour

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Untraceable

Untraceable

2008
×
★★★
Edit this entry  
27
The Man Who Came Out Only at Night

The Man Who Came Out Only at Night

2013
×
Edit this entry  
27
1BR

1BR

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Influencer

Influencer

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Fabulous Baron Munchausen

The Fabulous Baron Munchausen

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Venice at Dawn

Venice at Dawn

2022
×
Edit this entry  
17
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Last Voyage of the Demeter

The Last Voyage of the Demeter

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
Valerie and Her Week of Wonders

Valerie and Her Week of Wonders

1970
×
Edit this entry  
16
1408

1408

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
Of an Age

Of an Age

2022
×
★★★★
Edit this entry  
14
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
08
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
08
A Man

A Man

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
05
This Is Not A Love Letter

This Is Not A Love Letter

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Melancholic

Melancholic

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Flash

The Flash

2023
×
★★★
Edit this entry  
19
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
19
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★
Edit this entry  
19
Insidious: The Red Door

Insidious: The Red Door

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
Joshua Tree

Joshua Tree

1993
×
★★★½
Edit this entry  
18
Army of One

Army of One

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Horton Hears a Who!

Horton Hears a Who!

2008
×
★★★½
Edit this entry  
17
Elemental

Elemental

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
The 355

The 355

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Moonfall

Moonfall

2022
×
★★
Edit this entry  
21
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Silent Hills P.T.

Silent Hills P.T.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mermaid Down

Mermaid Down

2019
×
★★
Edit this entry  
11
Dreamin’ Wild

Dreamin’ Wild

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★½
Edit this entry