• Crimes of the Future

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Jerry Lee Lewis: Trouble in Mind

    ★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • R.M.N.

    ★★★★½

  • Men

    ★★★

  • One Fine Morning

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • The Stranger

    ★★★

  • Armageddon Time

    ★★★★½

  • EO

    ★★★★

  • Hunt

    ★★

  • The Eight Mountains

    ★★★½

  • Nostalgia

    ★★½

  • Final Cut

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Navalny

    ★★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Resurrection

    ★★★½

  • Sharp Stick

    ★★★½

  • When You Finish Saving the World

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Unforgivable

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★