Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
My Spy

My Spy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Perfect Pairing

A Perfect Pairing

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
ARQ

ARQ

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Morbius

Morbius

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Howling Village

Howling Village

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
KKN di Desa Penari

KKN di Desa Penari

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Boy in the Striped Pyjamas

The Boy in the Striped Pyjamas

2008
×
★★★½
Edit this entry  
15
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
Metal Lords

Metal Lords

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Case 39

Case 39

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Impossible

The Impossible

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mr. Bean's Holiday

Mr. Bean's Holiday

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Umma

Umma

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Windfall

Windfall

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Memoir of a Murderer

Memoir of a Murderer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bigbug

Bigbug

2022
×
★½
Read the review Edit this entry