• The Batman

    ★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Orca Vs. Great White

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • What Lies Below

    ½

  • Mr. 365

    ½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★½

  • Run

    ★★★½

  • Black Box

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★½

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • Alone

    ★★★

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • The Knight Before Christmas

    ★★

  • Lady and the Tramp

  • Frozen II

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★½

  • The Mandela Effect

    ★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Battle at Big Rock

    ★★★

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½