Sort by

adi:) has logged 27 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Snowmance

Snowmance

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Alien

Alien

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
18
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Goat

Goat

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dear Santa

Dear Santa

2011
×
½
Edit this entry  
01
Christian Mingle

Christian Mingle

2014
×
½
Read the review Edit this entry