• Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Mainstream

    ★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Palm Springs

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Spree

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Trick

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Joker

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Parasite

  • Rocketman

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Halloween

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

  • The Party's Just Beginning

    ★½

  • Black Panther

  • Shirkers

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Dead Pigs

    ★★★

  • Summer of 84

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Marrowbone

    ★★

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Love and Other Cults

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Good Time

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • Logan

  • Get Out

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Doctor Strange

  • Antiporno

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

  • Captain America: Civil War

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Ant-Man

  • Tag

    ★★★½