• Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • 3 from Hell

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Haunt

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

  • Batman: Hush

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Brightburn

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Missing Link

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • Monos

    ★★★

  • The Lodge

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • American Factory

  • Mortal Engines

    ★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Hold the Dark

  • Slice

  • High Life

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Hummingbird Project

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★★½

  • Tumbbad

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • First Man

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Alpha

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • The Meg

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Tag

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Rampage

  • Batman Ninja

  • Pacific Rim: Uprising

  • Ready Player One

    ★★★★

  • Blockers

  • Upgrade

  • A Quiet Place

    ★★★★½