• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • The Princess Switch 3: Romancing the Star

    ★★

  • Red Notice

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • F9

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • A California Christmas

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★½

  • Holidate

    ★★★★★

  • Hamilton

  • Noelle

  • Holiday in the Wild

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

    ★★★★

  • Dumbo

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • Instant Family

    ★★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Skyscraper

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Black Panther

  • Pitch Perfect 3

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Downsizing

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★★

  • The Fate of the Furious

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Passengers

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

  • Deadpool

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Spectre

    ★★★★★

  • The Martian

    ★★★★★

  • Inside Out

    ★★★★★

  • Jurassic World

    ★★★★★

  • Pitch Perfect 2

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • Spy

    ★★★★½

  • Furious 7

  • Insurgent

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★★

  • Interstellar

  • Sin City: A Dame to Kill For

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • A Million Ways to Die in the West

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★★