Sort by

Adam Lowes has logged 11 entries for films during September 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Lemon Popsicle

Lemon Popsicle

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Yellow Sea

The Yellow Sea

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hit & Run

Hit & Run

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Diana Vreeland: The Eye Has to Travel

Diana Vreeland: The Eye Has to Travel

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Savages

Savages

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Looper

Looper

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry