Sort by
  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Malignant

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Barbershop: The Next Cut

    ★★½

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Jeruzalem

    ★½

  • Inside Out

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★

  • Spring Breakers

    ★★★

  • The Master

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Drive

    ★★★½

  • Tomorrow, When the War Began

    ★★

  • A Serious Man

    ★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Burn After Reading

    ★★★½

  • Synecdoche, New York

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • Hot Fuzz

    ★★★

  • The Departed

    ★★★★½

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★½

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★½

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

    ★★★★

  • Signs

    ★★★★★

  • City of God

    ★★★★★

  • Training Day

    ★★★½

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★★

  • Bamboozled

    ★★★½

  • Almost Famous

    ★★★½

  • Memento

    ★★★★★

  • Any Given Sunday

    ★★★★

  • Magnolia

    ★★★

  • Fight Club

    ★★★½

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★½

  • Election

    ★★★★½

  • Rushmore

    ★★★★½

  • He Got Game

    ★★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★★

  • Jackie Brown

    ★★★★

  • Boogie Nights

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Fargo

    ★★★★½

  • Bottle Rocket

    ★★½

  • From Dusk Till Dawn

    ★★★

  • Heat

    ★★★★

  • Kicking and Screaming

    ★★★½

  • Clockers

    ★★★½

  • Clueless

    ★★★★½

  • Casino

    ★★★★½

  • Natural Born Killers

    ★★★

  • Speed

    ★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Crooklyn

    ★★★★