Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Alpinist

The Alpinist

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Breakdown

Breakdown

1997
×
★★★½
Edit this entry  
02
Fathers and Daughters

Fathers and Daughters

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
X

X

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fresh

Fresh

2022
×
★★
Edit this entry  
02
Ray Donovan: The Movie

Ray Donovan: The Movie

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kimi

Kimi

2022
×
Read the review Edit this entry  
21
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Edit this entry  
09
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Unfaithful

Unfaithful

2002
×
★★★½
Edit this entry  
03
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
14
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read prior review Edit this entry  
11
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★
Edit this entry  
09
Streetwise

Streetwise

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
05
An Unmarried Woman

An Unmarried Woman

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Take the Money and Run

Take the Money and Run

1969
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry