Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
Edit this entry  
15
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Let Me In

Let Me In

2010
×
Edit this entry  
13
Valley of the Dolls

Valley of the Dolls

1967
×
Read the review Edit this entry  
12
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
Edit this entry  
01
The Rental

The Rental

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Juno

Juno

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
When They See Us

When They See Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
The Northman

The Northman

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Ambulance

Ambulance

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
Read the review Edit this entry  
17
Mean Girls 2

Mean Girls 2

2011
×
Edit this entry  
13
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
Read the review Edit this entry  
06
The Ring

The Ring

2002
×
Edit this entry  
06
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unbelievable

Unbelievable

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
02
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
Read the review Edit this entry  
01
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Edit this entry  
31
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Edit this entry  
31
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Deep Water

Deep Water

2022
×
Edit this entry  
26
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
Edit this entry  
22
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
20
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fresh

Fresh

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
Turning Red

Turning Red

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Edit this entry  
11
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
Edit this entry  
08
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read prior review Edit this entry  
04
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

2021
×
Edit this entry  
02
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2021
×
Edit this entry  
01
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Alpines

The Alpines

2021
×
Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
Read the review Edit this entry