Sort by

Adolfo has logged 62 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
King Car

King Car

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
There Will Be No More Night

There Will Be No More Night

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crime Scene

Crime Scene

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Vazante

Vazante

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Twilight's Kiss

Twilight's Kiss

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Old

Old

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★½
Edit this entry  
05
Capitu and the Chapter

Capitu and the Chapter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
You Can't Put Your Arms Around a Memory

You Can't Put Your Arms Around a Memory

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Céline

Céline

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Memoirs of a Strangler of Blondes

Memoirs of a Strangler of Blondes

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
06
His House

His House

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
What Happened, Miss Simone?

What Happened, Miss Simone?

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Edit this entry  
26
Pressed, Ripped Apart

Pressed, Ripped Apart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Who Killed Eloá?

Who Killed Eloá?

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Pulse

Pulse

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vander

Vander

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Favela é Moda

Favela é Moda

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Açucena

Açucena

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Fireflies

Fireflies

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Truth Comes Out of its Well to Shame Mankind

Truth Comes Out of its Well to Shame Mankind

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Buried In The Backyard

Buried In The Backyard

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
À Beira do Planeta Mainha Soprou a Gente

À Beira do Planeta Mainha Soprou a Gente

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ostinato

Ostinato

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elza Soares: A Mulher do Fim do Mundo

Elza Soares: A Mulher do Fim do Mundo

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry