Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Jönsson Gang & the Black Diamond

The Jönsson Gang & the Black Diamond

1992
×
★½
Edit this entry  
25
The Testament of Dr. Mabuse

The Testament of Dr. Mabuse

1933
×
★★★★
Edit this entry  
09
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Taipei Suicide Story

Taipei Suicide Story

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★½
Edit this entry  
20
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Nope

Nope

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★
Edit this entry  
21
Robin Hood: Prince of Thieves

Robin Hood: Prince of Thieves

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Wagoner

The Wagoner

1963
×
★★★★
Edit this entry  
21
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Dr. Mabuse, the Gambler

Dr. Mabuse, the Gambler

1922
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Ledge

The Ledge

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
09
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★½
Edit this entry  
05
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★★
Edit this entry  
07
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Edit this entry  
11
A Short Film About Killing

A Short Film About Killing

1988
×
★★★★
Edit this entry  
11
Kimi

Kimi

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Beastmaster 2: Through the Portal of Time

Beastmaster 2: Through the Portal of Time

1991
×
Read the review Edit this entry  
28
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Count of Monte Cristo

The Count of Monte Cristo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Timeless Christmas

A Timeless Christmas

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry