RSS feed for Fredrik

Fredrik has logged 22 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Heist

Heist

2001
×
★★★★
Edit this entry  
15
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Edit this entry  
09
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
VHS Massacre: Cult Films and the Decline of Physical Media

VHS Massacre: Cult Films and the Decline of Physical Media

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Guilty Bystander

Guilty Bystander

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
It Pays to Advertise!

It Pays to Advertise!

1936
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Nile Hilton Incident

The Nile Hilton Incident

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Edit this entry