RSS feed for Adr1anA

Adr1anA has logged 22 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★★
Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Written on the Wind

Written on the Wind

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Swoon

Swoon

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
What Time Is It There?

What Time Is It There?

2001
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Caché

Caché

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry