Sort by
  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★½

  • Bros

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • TÁR

  • Quantum Cowboys

    ★★★★

  • Our Father

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Eternals

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Greatest Race

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Flashback

    ★★½

  • Run

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Summerland

    ★★★★½

  • Once Upon a Time in Iraq

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Normal People Confessions

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • 8:46

    ★★★★★

  • I May Destroy You

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

    ★★★★★

  • Undertaker: The Last Ride

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★½

  • Cheer

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch