Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
23
Flashback

Flashback

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Undertaker: The Last Ride

Undertaker: The Last Ride

2020
×
Edit this entry  
20
The Greatest Race

The Greatest Race

2021
×
Edit this entry  
19
Beyond the Mat

Beyond the Mat

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hitman Hart: Wrestling With Shadows

Hitman Hart: Wrestling With Shadows

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★
Edit this entry  
12
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
07
I May Destroy You

I May Destroy You

2020
×
Edit this entry  
04
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Saturday Night

Saturday Night

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Edit this entry  
18
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★
Edit this entry  
06
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Once Upon a Time in Iraq

Once Upon a Time in Iraq

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Normal People Confessions

Normal People Confessions

2020
×
Edit this entry  
02
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bodyguard

Bodyguard

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
Edit this entry  
28
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry