Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Men

Men

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Okja

Okja

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Hollywood Stargirl

Hollywood Stargirl

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Veneciafrenia

Veneciafrenia

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bad Guys

The Bad Guys

2022
×
★★★
Edit this entry  
16
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Edit this entry  
15
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Perfect Family

The Perfect Family

2021
×
★½
Edit this entry  
09
The Invisible Guest

The Invisible Guest

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Sonic the Hedgehog 2

Sonic the Hedgehog 2

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Honeymoon With My Mother

Honeymoon With My Mother

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Ambulance

Ambulance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Bubble

The Bubble

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Grandmother

The Grandmother

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Windfall

Windfall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Deep Water

Deep Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★
Edit this entry  
16
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
26
No Exit

No Exit

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry