Sort by
  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Official Competition

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • The Last Blockbuster

  • Baby Done

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • Greyhound

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★½

  • Queen & Slim

    ½

  • Noelle

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Doctor Sleep

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★★

  • Booksmart

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Monos

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Glass

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • Overlord

    ★★

  • Hold the Dark

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • mid90s

  • Halloween

    ★★★★

  • The Hate U Give

  • The Biggest Little Farm