Sort by

adrie has logged 123 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Snowman

The Snowman

2017
×
½
Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
23
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Don't Hang Up

Don't Hang Up

2016
×
★½
Edit this entry  
18
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Princess for Christmas

A Princess for Christmas

2011
×
★★
Edit this entry  
11
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Kidnap

Kidnap

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Trouble with the Curve

Trouble with the Curve

2012
×
★★½
Edit this entry  
01
What Happened to Monday

What Happened to Monday

2017
×
★★
Edit this entry  
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
Saw V

Saw V

2008
×
★★★
Edit this entry  
12
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★
Edit this entry  
08
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Edit this entry  
07
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read prior review Edit this entry  
06
Saw

Saw

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry