adrie has logged 25 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★½
Edit this entry  
28
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
22
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
I'm Not Here

I'm Not Here

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★★
Edit this entry