Sort by

adrie has logged 196 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Maid

Maid

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
23
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★½
Edit this entry  
22
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Edit this entry  
20
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★
Read other review Edit this entry  
09
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
Edit this entry  
02
The Night House

The Night House

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Malignant

Malignant

2021
×
Edit this entry  
29
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Normal People Confessions

Normal People Confessions

2020
×
Edit this entry  
28
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Creating The Queen's Gambit

Creating The Queen's Gambit

2021
×
Edit this entry  
19
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Edit this entry