RSS feed for adrianbalboa

adrianbalboa has logged 51 entries for films during May 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
Read the review Edit this entry  
31
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Winter's Bone

Winter's Bone

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
Read the review Edit this entry  
24
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Witch

The Witch

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Dogfight

Dogfight

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pay It Forward

Pay It Forward

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Fifth Estate

The Fifth Estate

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
A Most Wanted Man

A Most Wanted Man

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

Anthony Jeselnik: Thoughts and Prayers

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bad Education Movie

The Bad Education Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★½
Read the review Edit this entry