adrianbalboa has logged 19 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Split

Split

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
Read the review Edit this entry  
11
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Filth

Filth

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Seth Rogen's Hilarity for Charity

Seth Rogen's Hilarity for Charity

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Bad Education Movie

The Bad Education Movie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Angels in America

Angels in America

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry