adrianbalboa has logged 112 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Teacher

A Teacher

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Cruel Fixation

Cruel Fixation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cruel Fixation

Cruel Fixation

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Most Likely to Murder

Most Likely to Murder

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Teacher

Bad Teacher

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wrong Teacher

The Wrong Teacher

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Cruel Fixation

Cruel Fixation

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Death of a Cheerleader

Death of a Cheerleader

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Restless Virgins

Restless Virgins

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pool Boy Nightmare

Pool Boy Nightmare

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wrong Son

The Wrong Son

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

How Did They Ever Make a Movie of Facebook?

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Camp Rock

Camp Rock

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Bratz

Bratz

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Work It

Work It

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Freaky Friday

Freaky Friday

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry