• Spiderhead

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Fire Island

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Return to Space

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Bubble

    ★½

  • Moonshot

    ★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Fistful of Vengeance

  • Bubble

    ★★

  • The Sky Is Everywhere

    ★★★

  • Bigbug

    ½

  • Uncharted

    ★½

  • Kimi

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★½

  • Navalny

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Finch

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • Copshop

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Django & Django: Sergio Corbucci Unchained

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant