Sort by
  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Fast X

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Rye Lane

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Strange World

    ★★

  • Suzume

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • She Said

    ★★★

  • Black Adam

    ★½

  • Confess, Fletch

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★½

  • Glass Onion

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Women Talking

    ★★★★½

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Prey

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Broker

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Return to Seoul

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Quiet Girl

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Living

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Operation Mincemeat

  • The Actress

    ★★★½

  • Eternals

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★