Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
A View to a Kill

A View to a Kill

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
08
After Yang

After Yang

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Murina

Murina

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Living

Living

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Broker

Broker

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Confess, Fletch

Confess, Fletch

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Along the Coast

Along the Coast

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Night at the Opera

A Night at the Opera

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Actress

The Actress

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
All the Crows in the World

All the Crows in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Predators

Predators

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Baby-Sitters Club

The Baby-Sitters Club

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Big Night

Big Night

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
It Happened One Night

It Happened One Night

1934
×
★★★★
Edit this entry  
13
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★★
Edit this entry