Sort by

Adrian has logged 42 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Adjustment Bureau

The Adjustment Bureau

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sunshine on Leith

Sunshine on Leith

2013
×
★★★½
Edit this entry  
15
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gone with the Wind

Gone with the Wind

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Nile Hilton Incident

The Nile Hilton Incident

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wolf Warrior 2

Wolf Warrior 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry