• Here Today

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★★

  • Soul

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Scoob!

    ★★★

  • Trolls World Tour

    ★★★★★

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Cats

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★★

  • Rocko's Modern Life: Static Cling

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Promare

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Missing Link

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Treehouse

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • In Like Flynn

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Daphne & Velma

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Howard

    ★★★★★

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Colette

    ★★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • What Haunts Us

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Good Manners

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Queercore: How to Punk a Revolution

    ★★★½

  • Stephanie

    ★★★★

  • Cherry Grove Stories

    ★★★★★

  • The Boss Baby

    ★★★½

  • Fist Fight

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★½