Adrian has logged 67 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rock-A-Doodle

Rock-A-Doodle

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Real Genius

Real Genius

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Name Is Bruce

My Name Is Bruce

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

The Chronicles of Narnia: Prince Caspian

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Good Intentions

Good Intentions

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Shared Rooms

Shared Rooms

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Virtuality

Virtuality

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The 10 Year Plan

The 10 Year Plan

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wer

Wer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Rango

Rango

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil Inside

The Devil Inside

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tamara Drewe

Tamara Drewe

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry