RSS feed for Adriano2001
  • Da 5 Bloods

  • The Lovebirds

  • The Half of It

  • Extraction

  • The Invisible Man

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

  • Jumanji: The Next Level

  • The Platform

    ★★

  • The Two Popes

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Vitalina Varela

  • Spider-Man: Far from Home

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Invisible Life

  • Atlantics

  • Bacurau

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Pain and Glory

  • Asako I & II

  • Ready Player One

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Death Note

    ★★★★

  • Araby

  • Moonlight

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • The Visit

  • Knock Knock

    ★★★½

  • Her

    ★★★

  • The Social Network

  • Submarine

    ★★★½

  • Inception

  • Gran Torino

  • Fake Blond

  • The Prestige

  • The Host

  • Before Sunset

  • The Man Who Copied

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Yi Yi

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★½

  • Schindler's List

  • Basic Instinct

    ★★★★½

  • Full Metal Jacket

  • Ferris Bueller's Day Off

  • Once Upon a Time in America

  • The King of Comedy

  • E.T. the Extra-Terrestrial

  • Carrie

  • Chinatown

  • The Apartment

  • Rio Bravo

  • The Seventh Seal

  • My Darling Clementine

  • The Passion of Joan of Arc