• The Northman

    ★★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Angèle

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Dexter: New Blood

    ★★★★

  • A Man Named Scott

    ★★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Free Guy

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • Tokyo Revengers

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Charli XCX: Alone Together

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Boss Level

    ★★★