Sort by

Adrian has logged 29 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★½
Edit this entry  
30
The Weeknd: After Hours

The Weeknd: After Hours

2020
×
Edit this entry  
28
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Jo Pil-ho: The Dawning Rage

Jo Pil-ho: The Dawning Rage

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Forest of Love

The Forest of Love

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Foreigner

The Foreigner

2017
×
★★
Edit this entry  
07
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Ringu

Ringu

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
One Missed Call

One Missed Call

2003
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Ali

Ali

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
04
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
03
House

House

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Shutter

Shutter

2004
×
★★★★
Edit this entry  
01
Audition

Audition

1999
×
★★★★½
Edit this entry