• Not Okay

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★

  • The Gray Man

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Spiderhead

    ★½

  • Hustle

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • You Have to Come and See It

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Elvis

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Men

    ½

  • Tener tiempo

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Bubble

    ★★

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • Windfall

    ★½

  • The Batman

    ★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Novelist's Film

    ★★★★★

  • Alcarràs

    ★★

  • Lullaby

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Kimi

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Through My Window

    ½

  • 2YOUNG2DIE

    ★★★★

  • Girl Picture

    ★★★

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Myanmar Diaries

  • The King's Man

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Narciso

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Jonas Brothers Family Roast

  • On Memory

    ★★★★½

  • Lemon and Poppy Seed Cake

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • Love Gets a Room

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Dancing the Twist in Bamako

    ★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • Veneciafrenia

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • The Timekeepers of Eternity

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Black Phone

    ★½

  • Outlaws

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • The Grandmother

  • Who’s Stopping Us

    ★★★★½

  • The Good Boss

    ★½

  • Arthur Rambo

    ★★★½