Sort by

Adrián has logged 73 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cinema infierno

Cinema infierno

2019
×
Edit this entry  
30
El origen de las utopías

El origen de las utopías

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Goya Siglo XXI

Goya Siglo XXI

2018
×
★½
Edit this entry  
30
Mataindios

Mataindios

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eye for an Eye

Eye for an Eye

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
This Film Is About Me

This Film Is About Me

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Grass

Grass

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Lucy

Lucy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Girl's Band

A Girl's Band

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wiñoy Xipantu, otra vuelta al sol

Wiñoy Xipantu, otra vuelta al sol

2018
×
★★
Edit this entry  
27
4 Years in 10 Minutes

4 Years in 10 Minutes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Summer House

The Summer House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The BFG

The BFG

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Big Bang

Big Bang

2019
×
½
Edit this entry  
23
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dopamina

Dopamina

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moving dreams

Moving dreams

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
La estrella

La estrella

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Todxs somos López. Donde empieza la vida y termina la muerte

Todxs somos López. Donde empieza la vida y termina la muerte

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
To Begin Again

To Begin Again

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Telephone Box

The Telephone Box

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Narciso

Narciso

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
The August Virgin

The August Virgin

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Name of the Rose

The Name of the Rose

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
John McEnroe: In the Realm of Perfection

John McEnroe: In the Realm of Perfection

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Young and Innocent

Young and Innocent

1937
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bills Included

Bills Included

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Father There Is Only One

Father There Is Only One

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ryan's Daughter

Ryan's Daughter

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
La Collectionneuse

La Collectionneuse

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Holy Innocents

The Holy Innocents

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wild Pear Tree

The Wild Pear Tree

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry