• 1917

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★

  • My Dead Dad's Porno Tapes

    ★★★½

  • Blindspotting

    ★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Sad Hill Unearthed

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Foxtrot

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Shot Caller

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • Missing 411

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Mother

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★

  • Planet Earth II

    ★★★★

  • The Young Pope

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Sausage Party

    ★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Hardcore Henry

    ★★★

  • Room

    ★★★★

  • Legend

    ★★½

  • The Lobster

    ★★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

  • Knight of Cups

    ★★★½

  • Ex Machina

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★½

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Marshland

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • Cold in July

    ★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★

  • Calvary

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • Ida

    ★★★★

  • Filth

    ★★★½

  • Enemy

    ★★★½

  • Locke

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★

  • A Field in England

    ★★★★

  • Only God Forgives

    ★★★½

  • The Great Beauty

    ★★★½

  • Blue Ruin

    ★★★½

  • Oblivion

    ★★★

  • Upstream Color

    ★★★½

  • Generation War

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★★

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★

  • The Act of Killing

    ★★★★

  • Killing Them Softly

    ★★★½

  • Holy Motors

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★

  • Men in Black 3

    ★★½

  • Nameless Gangster

    ★★★½

  • John Dies at the End

    ★★★

  • Tinker Tailor Soldier Spy

    ★★★½