Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
03
The Wild Bunch

The Wild Bunch

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Crank

Crank

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry