Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
The Lorax

The Lorax

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
1408

1408

2007
×
★★★
Edit this entry  
21
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
★★★½
Edit this entry  
14
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Renfield

Renfield

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Perfect Man

The Perfect Man

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
Fall

Fall

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Catherine Called Birdy

Catherine Called Birdy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hell House LLC

Hell House LLC

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★
Edit this entry  
01
Daisy Jones & the Six

Daisy Jones & the Six

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
65

65

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sinister

Sinister

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Crush

The Crush

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Women Talking

Women Talking

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Casando a mi Ex

Casando a mi Ex

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Edit this entry  
28
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Weeknd: Live at SoFi Stadium

The Weeknd: Live at SoFi Stadium

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
We Have a Ghost

We Have a Ghost

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Whale

The Whale

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Strays

The Strays

2023
×
Read the review Edit this entry  
24
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry