Sort by

adrielle has logged 260 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Swallow

Swallow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Censor

Censor

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Giant

The Giant

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I Used to Go Here

I Used to Go Here

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Violet & Daisy

Violet & Daisy

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Project X

Project X

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Onward

Onward

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
The Pink Cloud

The Pink Cloud

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crawlers

Crawlers

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barbie of Swan Lake

Barbie of Swan Lake

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Run Hide Fight

Run Hide Fight

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
Read the review Edit this entry  
31
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry