Sort by

Adrienne has logged 22 entries for films during December 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Sharknado

Sharknado

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Le Samouraï

Le Samouraï

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Triplets of Belleville

The Triplets of Belleville

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Kid with a Bike

The Kid with a Bike

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Big Sleep

The Big Sleep

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Nick Offerman: American Ham

Nick Offerman: American Ham

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gilda

Gilda

1946
×
Edit this entry  
10
Foxcatcher

Foxcatcher

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Four Rooms

Four Rooms

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Aziz Ansari: Buried Alive

Aziz Ansari: Buried Alive

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Resolution

Resolution

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
02
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
Aziz Ansari: Dangerously Delicious

Aziz Ansari: Dangerously Delicious

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
Donald Glover: Weirdo

Donald Glover: Weirdo

2012
×
★★★★★
Edit this entry