• The Grandmother

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Rurouni Kenshin: The Final

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Crazy About Her

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★½

  • Historias lamentables

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Holidate

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Spiritwalker

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Meander

    ★★★

  • Cross the Line

    ★★★

  • Run

    ★★½

  • A Perfect Enemy

    ★★★½

  • Sangre Vurdalak

    ★½

  • Flashback

    ★★½

  • Malnazidos

    ★★

  • Archenemy

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Supernova

    ★★★½

  • Any Crybabies Around?

    ★★★½

  • Last Days of Spring

    ★★★½

  • Slow Singing

    ★★★½

  • Along the Sea

    ★★★

  • Coven

    ★★★

  • Dustin

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Spring Blossom

    ★★½

  • Yellow Cat

    ★★★★

  • Limbo

    ★★★★

  • My Heart Goes Boom!

    ★½

  • Memory House

    ★★

  • New Order

    ★★★½

  • Sportin' Life

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Mandibles

    ★★★½

  • Saint-Narcisse

    ★★½

  • Robin's Wish

    ★★★

  • Come True

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★★

  • Peninsula

    ★★★½