• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Good Boss

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • The Mauritanian

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Parasite

    ★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Carmen & Lola

    ★★★½

  • Perfect Strangers

    ★★½

  • Toc Toc

    ★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • 100 Meters

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

  • Iron Man 3

    ★★★

  • Me and You

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★

  • Like Crazy

    ★½

  • The Names of Love

    ★★★★½

  • Iron Man 2

    ★★★★

  • Law Abiding Citizen

    ★★★★★

  • Twilight

    ★★

  • Iron Man

    ★★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★

  • The Departed

    ★★★★

  • Everything Is Illuminated

    ★★★

  • A Beautiful Mind

    ★★★★½

  • Nine Queens

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★½

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★

  • Funny Games

    ★★★

  • Empire Records

    ★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★

  • In the Name of the Father

    ★★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★